Topenářské práce


Rozvody Topení

Provádíme kompletní navrhnutí a realizace rozvodů topení na váš nový dům či rekonstrukci, v četně podlahovéh vytápění. Pro realizaci rozvodů topení se nejčastěji volí měď pro své výborné technické vlastnosti, ale na přání zákazníka je možné zvolit jinný druh materiálu. K rozvodům montujeme všechny potřebné prvky a armatury – čerpadla, expanzní nádoby, ventily apod.

Montáž kotlů

Zajišťujeme dodávku a montáž kotlů značek Atmos, Rojek, Verner, Viadrus s akumulační nádrží a přestavby na pelety. K montáži zajišťujeme uvedení do provozu, revize, zaškolení a montáž kouřovodů. Provádíme také montáže krbových vložek.

Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace jsou určeny pro fyzické osoby na výměnu zdroje vytápění v rodinných domech. Tato dotace je poskytována pro nové kotle na pevná paliva a biomasy, na plyn, tepelná čerpadla, a to i v kombinaci s instalací solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu TV. Nově jsou s kotlíkovými dotacemi spojena i další mikroenergetická opatření u starších domů, které nejsou zatepleny, například zateplení střechy nebo půdních prostor – byla to podmínka Evropské komise. Získat dotaci lidé mohou například na novou otopnou soustavu, rekonstrukci otopné soustavy včetně nezbytné regulace a měření, dotace na výměnu zdroje včetně nákladů na jeho instalaci nebo služby energetického specialisty.

Solární kolektory

Solární kolektory přeměňují energii slunečních paprsků na tepelnou energii, kterou můžné efektivně zužitkovat k výhřevu vody. Energie, kterou je nutné vynaložit na regulaci a oběhové čerpadlo se několikanásobně vrátí. Naše firma se zaměřuje na solární panely značky Regulus, Baxi, Viessman v kombinaci s ohřevem radiátoru.